Türk özel güvenlikçiler sıcak bölgelerde

Afganistan’da Kabil-Kandahar arasındaki yolun güvenliğini Alsancak GAT adlı Türklere ait özel güvenlik şirketi sağlıyor. 2002’den beri görev alan firmanın bünyesinde eski asker ve polislerden oluşan 86 kişilik bir tim görev yapıyor. Tanka da sahip olan şirkette çalışanlar 3 bin ile 4 bin dolar kazanıyor.

http://arsiv.sabah.com.tr/2007/09/25/haber,CD1B85B87D4A4170AC1BE7C82317FF57.html


Korsanlara karşı emekli SAT komandoları

NATO, BM ve AB’nin Somalili korsanlara karşı mücadelede yetersiz kalması, Somali tecrübesi bulunan emekli generalleri harekete geçirdi.
NATO, BM ve AB’nin Somalili korsanlara karşı mücadelede yetersiz kalması, Somali tecrübesi bulunan emekli generalleri harekete geçirdi. Somali’nin başkenti Mogadişu’da görev yapmış ve bölgeyi çok iyi bilen iki komutan, korsanlara karşı alınabilecek önlemler konusunda Deniz Ticaret Odası’na gemilerin yakın koruması için öneri götürdü. Alsancak Güvenlik Şirketi’ne danışmanlık yapan emekli Tuğgeneraller Hüseyin Erim ile Haldun Solmaztürk’ün önerisine göre ağır silah ve techizatı bulunan “Paralı askerler”, gemiye konuşlanacak.

http://www.denizhaber.com.tr/korsanlara-karsi-emekli-sat-komandolari-haber-16838.htm


Korsanlara karşı emekli SAT komandoları -AKŞAM GAZETESI 

Türk ticaret gemilerini Aden Körfezi’ndeki korsanlardan korumak için komando formülü,Somali’de görev yapan emekli generaller  Erim ve Solmaztürk, gemilere paralı asker konuşlanmasını teklif etti. Eski bordo bereli, tercihen SAT ve SAS komandolarının tedbir olarak gemilerde bulunması planlanıyor. Syf.10’da